Pildigalerii

  • Riigikogu - Eesti rahva esinduskogu Tallinnas, mis teostab seadusandlikku võimu riigis. Alates 27. märtsist 2007. aastal algasid minu volitused Riigikogu liikmena, 2. aprillil valiti mind Riigikogu II aseesimeheks.
  • Linnapea - Ma olen linnapea olnud napilt üle ühe aasta – see pole pikk aeg. Kui ma millestki uhkust tunnen, siis selle üle, et oleme pannud asjad liikuma. On tugevam tunne, kui mõni tuleb ja ütleb, et hindab, kuidas saime Tartu maantee enne tähtaega avatud või Harju tänaval keerulise vaidluse osapooled lepitatud või Vabaduse väljaku detailplaneeringu lõpuks kehtestatud. See viimane otsus ootas 8 aastat oma aega. Järgmised eesmärgid on juba paigas. Oleme leidnud raha, et teha korda Tallinna 10 koolimaja ning sel aastal paneme lasteaedadesse rohkem raha kui viimasel neljal aastal kokku.
  • Euroopa - Sarnaselt Saksamaa kui Euroopa Liidu eesistujamaaga, on Tallinn tänavu Euroopa Liidu Pealinnade Liidu eesistuja ning Tallinna linnapea on ametikoha poolest Euroopa Linnade Liidu esimees. Inglise kuninganna ütles mulle Raekoja platsilt lahkudes, et Tallinn on väga ilus linn. Me peaksime selliseid sooje sõnu ikka vahel meenutama, see annab jõudu edasi pingutada ja edasi liikuda. Meie sõnum Euroopale on olnud keskkonnasäästlikkuse sõnum – Tallinna algatatud liikumine Euroopa Rohelise Pealinna statuudi loomiseks kogub ju aina enam toetust. Kasutame seda tähelepanu, et liikuda edasi!
  • Kunst ja kultuur - Tallinn on võimas festivalilinn: Pimedate Ööde Filmifestival, Jazzkaar, teatrifestival Kuldne Mask, Koolitants, Birgitta Festival, Vanalinna Päevad, Tallinna Päeva pidustused ning sajad väiksemad ja suuremad sündmused. Kui aega oleks, käiks neil kõigil!
  • Sport - Nagu ütlesin, liigume perega palju ringi. Nooruses vedasin Korvpalliliidus noortekorvpalli valdkonda. Korvpall on korralik elukool. Teame küll neid mehi, kes kolmepunktiviset proovides terve seisu oma soologa ohtu seavad. Meeskonnatöö on kõige olulisem. Siis tulevad ka võidud. Korvpall õpetab veel sedagi, et kõige kehvem seis on paigalseis – peab püsima liikumises, hoog peab sees olema. Ja veel - kaotus on väga hea õpetaja!
  • Pere - Minu pere on alatasa liikumises. Sportlikud nagu me oleme, leiab meid tihemini ühiselt aega veetmas, kas siis rattaga sõitmas, palli mängimas või muidu vabas õhus tegutsemas. Minu isa on keskkonnateadlane – temast huvitavamat kaaslast loodusmatkal mina ei teagi. Linnapea amet võtab loomulikult palju aega, aga olen seni ja kavatsen tulevikus alati leida aega oma perekonna, naise ja lapse jaoks. Avalik elu on üks asi – oma naise ja lapsega olen ma kindlasti hoopis teistsugune inimene.
  • Väike Jüri - Ma olen natuke noor, et vanu aegu heldimusega meenutada. Aga piisavalt vana, et olla targem – ma tunnen aastast aastasse üha enam tänuvõlga oma õpetajate ees. Nad ladusid hea vundamendi, mida olen omal käel majanduse ja õiguse alal täiendada saanud. Paljud minu toonased sõbrad on ka minu tänased kaaslased. Neid ma oma ametiasjadesse ei sega, ega luba segada. Kui vaja, siis seisan ees, et poliitilised tormid nendeni ei ulatuks.
  • Paul Kerese tänava maleturniir
  • Jalgrattavõistlus - Jüri Ratase VIII jalgrattavõistluse pildid